Uncategorized

Jak odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem w 7 dni.

Wielu ludzi nie wierzy że ma jakikolwiek wpływ na swoje zdrowie. Żyją oni w przekonaniu że wręcz nie mają oni żadnego wpływu na swoje zdrowie i życie. W dzisiejszy artykule postanowiłam napisać jak w 7 dni odzyskać zdrowie i z każdym kolejnym czuć się coraz lepiej.

Niestety żyjemy w w kulturze która zamiast promować kult zdrowia, skupia się bardziej na promowaniu choroby. Wszelkie działania które są obecnie prowadzone są nakierunkowany na tzw. badania profilaktyczne zamiast na profilaktykę zdrowia.  Każdy pacjent jest uczony że choroba jest nieuleczalna i trzeba z nią żyć do końca życia. 

Obecna profilaktyka zdrowia  znacząco różni się od profilaktyki zdrowia np. TMC czyli Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, od której to zaczęła się moja podróż z uzdrawianiem chorób przewlekłym.

 W TMC i Ajurweda, gdzie filozofie te wychodzą z założenia że każde zaburzenie w postaci choroby i jej objawów zewnętrznych jest tylko i wyłącznie konsekwencją  wewęvrznej nierównowagi organizmu i aby powróciło zdrowie – tzw. homeostaza, trzeba przywrócić równowagę w organizmie. W tych tradycyjnych metodach leczenia stosuje się w celu przywrócenia równowagi następujące elementy:

Dieto terapię czyli odpowiednie odżywianie

Akupunkturę

Masaż

Zdrowy ruch

Zdrowy seks

Słońce

Zdrową Wodę

Czakry 

Zdrowe towarzystwo

Zdrowe myślenie

Teraz postaram się opisać czym tak naprawdę jest tych 9 wspaniałych naturalnych lekarzy i jak sprawić by ich obecność zagościła na stałe w naszym życiu

1 . Odpowiednie odżywianie

Jest to jedna z najważniejszych czynników jakie decyduje o naszym zdrowiu lub jego braku. Bowiem gości w naszym życiu conajmniej 3 razy dziennie prze 365 dni i tak aż do końca naszego czasu tutaj.  Jesteś tym co jesz – słyszałaś kiedyś? I to co dzisiaj zjesz jutro stworzy i zbuduje twoje ciało i twój mózg, twój układ nerwowy i twoje kości, i zbuduje tak samo ciało i każda komórkę twojego dopiero co rozwijającego się dziecka i tak samo stworzy każdą komórkę twojego partnera.  Ważne jest także abyś wiedziała że co 90 dni nasze ciało się całe regeneruje, tak samo jak nasze włosy i paznokcie rosną tak samo nasze komórki się odtwarzają i przeważnie dla większości naszych komórek jest to okres max. 90 dni czyli 3 miesięcy. Zatem to co dzisiaj zjesz za 3 miesiące stworzy nowa komórkę i albo ta komórka zreplikuje się jako zdrowa gdy zapewnisz jeje odpowiednie odżywienie albo odtworzy się chora  gdy zabraknie jej odpowiednich składników. Zatem już dziś zacznij myśleć przyszłościowo i zacznij zwracać uwagę na to co wkładasz do ust. Dwie najważniejsze zasady którymi warto się tu kierować to:

  • Zdrowe jedzenie jak najmniejsza ilośc chemii, polepszaczy, konserwantów, i wszelkich E
  • Żywe jedzenie 80 – 90 % surowego jedzenia w racji dziennej 10-20% gotowanego 

2. Akupunktura jest zabiegiem, podczas którego używa się igieł, ciepła, ucisku oraz stosuje się inne czynności obejmujące pewne miejsca na skórze, nazywane punktami akupunktury (lub akupunktami), w celu spowodowania zmiany w fizycznym funkcjonowaniu ciała. Akupunktura jest częścią tradycyjnej medycyny chińskiej, medycznego systemu stosowanego od tysięcy lat w celu zapobiegania chorobom, diagnozowania ich i leczenia.

Akupunktura opiera się na przekonaniu, że energia życiowa qi (czi) przepływa przez ciało siecią kanałów energetycznych, zwanych meridianami. Energia qi ma wpływać na duchowy, emocjonalny, mentalny i fizyczny stan człowieka. Według tradycyjnej medycyny chińskiej, energia qi ma dwie siły: yin i yang. Są one siłami przeciwstawnymi, które współpracują, by tworzyć całość. Siły yin i yang zależą od siebie nawzajem i wynikają z siebie wzajemnie w nieskończonym cyklu, tak jak ciepło i zimno, dzień i noc oraz zdrowie i choroba. Nic nie jest tylko siłą yin lub yang, obie znajdują się we wszystkim, co istnieje, włącznie z ludźmi. Według tej teorii wiele głównych organów w ciele stanowi pary yin–yang, które muszą pozostawać w równowadze, aby zachować zdrowie. Kiedy siły yin i yang osoby nie są w równowadze, energia qi może zostać zablokowana. Powoduje wówczas ból, choroby lub inne problemy ze zdrowiem. 

Większość osób wykonujących zabiegi akupunktury w Stanach Zjednoczonych praktykuje ją zgodnie z tradycjami medycyny chińskiej. Istnieją jednak rodzaje akupunktury, również stosowane w celach medycznych, które opierają się na innych teoriach dotyczących meridianów i lokalizacji akupunktów.

3. Masaż jako naturalny składnik tradycyjnej profilaktyki zdrowia jest jednym z najstarszych elementów poprawiających nasz stan zdrowia.  Jego magiczność polega przede wszystkim na tym że mamy odczynienia w nim z przepływem bioenergii oraz dotykiem który rozluźnia mięśnie, wpływa wyciszając nasz układ nerwowy. Sprawia że zastygła energia w naszym ciele zostaje poruszona dzięki czemu organizm może ją wydalić z ciała.  I co najważniejsze 1 godzina masażu dla naszego organizmu to tyle co 8 godzin snu dla ciała. Zatem zapraszam do mnie!

4.Ruch To Zdrowie głosi stare powiedzenie, więc ruszajmy się jak najwiecej i tak jak nam podpowiada ciało i w taki sposób w jaki lubi ciało. W przyrodzie wszystko bowiem co żyje rusza się zatem jeśli i ty chcesz żyć ruszaj się jak najwięcej! Dobierz ruch który sprawia ci przyjemność i nie jest zbyt intensywny. Jest najlepszy dla ciebie i najbadziej właściwy.  Zwróć także uwagę na techniki ćwiczeń tj taj chi, rytuały tybetańskie czy joga, są to bowiem tradycyjne ćwiczenia które łączą w sobie ruch ciała z ruchem prany ( chi) oraz wpływają  na przepływ energii życiowej w naszym organizmie i czakrach.

5. Zdrowy seks 

Życie seksualne to bardzo ważny aspekt  życia  każdego człowieka warto zatem mu poświęcić także  uwagę. W tradycyjnych filozofiach TMC i Ajurweda wyodrębniono  specjalne techniki zwane Tao, Tantra i Kamasutra które są poświęcone tylko i wyłącznie zgłębianiu zdrowia seksualnego człowieka. W dawnych czasach nie dość że seks był czymś naturalnym dla człowieka i wręcz oczywistym, to ludzie  z wielkim zaangażowaniem uczyli się sztuki seksualnej.

Czym się różni seks Tao/Tantra / Kamsutra od współczesnego seksu? 

Przede wszystkim tak jak każdy aspekt tych tradycyjnych ścierzek rozwoju także życie intymne człowieka potrzebuje odpowiedniego traktowania. Tao i Tantra  bazują na utrzymywaniu energii życiowej a nie na jej traceniu poprzez nieumiejętne współżycie. Dzięki czemu po intymnym kontakcie mamy jeszcze więcej energii do życia, a sam kontakt intymny możemy użyć do uzdrawiania naszego ciała i zdrowia. 

Kolejny raz zapraszam -)

6. Słońce jest naszym naturalnym sprzymierzeńcem i warto na nim przebywać każdego dnia minimum 20 min lub  więcej, fajnie jest chodzić w słońcu i opalać się wbrew potocznej nagonce mediów dotyczącej szkodliwość słońca o 11-13 codziennie. Korzystajmy zatem ze słońca za czym je nam zabiorą lub opatentują -)

7. Woda stanowi ok 80% naszego ciała, najzdrowsza jest żywa – nie oznacza to że ma być z kranu lub prosto z gór.  a chodzi tutaj bardziej o jej parametry, jednak warto także zwrócić uwagę na naturalne pozyskiwanie wody dla naszego organizmu z pokarmu, Aby to jednak zadziałało trzeba odżywiać się prawidłowo – czyli jeść minimum 50-80% składników żywych tj. warzywa i owoce – świrze, żywe i naturalne. W tedy nasz organizm w najlepszy sposób pozyskuje wodę. 

8 . Czakry to ośrodki energetyczny w naszym ciele które odpowiadają za nasza równowagę i zdrowie. Jest ich w naszym ciele i wokół niego wiele, jednak do najważniejszych zaliczamy 7 podstawowych:

Czakrę podstawy ( kolor czerwony)

Czakrę sakralną ( kolor pomarańczowy)

Czakrę splotu słonecznego ( kolor żółty )

Czakrę serca ( kolor różowy lub zielony)

Czakrę gardła ( kolor niebieski )

Czakrę trzeciego oka ( kolor indygo)

Czakrę korony ( kolor fioletowy lub biały)

Z pism źródłowych można wyczytać ,że to ich zharmonizowanie lub zdeharmonizowanie powoduje zaburzenia zdrowotne w naszym ciele. Zatem aby cieszyć się zdrowiem trzeba dbać o przepływ siły życiowej i energii w ich ośrodkach, a do tego najlepsze jest :

Zdrowe odżywianie -)

Zdrowe ćwiczenia -)

9. Zdrowe towarzystwo jest podstawą zdrowia psychicznego, To czym się otaczamy tym się także wypełniamy. Więc jeżeli chcemy być zdrowi, szczęśliwi i pozytywnie patrzeć na świat, najlepiej dla nas wybrać towarzystwo osób o podobnym nastawianiu do życia jak my.

Wszelkich podcinaczy skrzydeł, pesymistów i smutojadów najlepiej jest po prostu odstawić od ”cyca” i pozwolić im iść w siną dal, a zatroszczyć się aby wokół nas mieć szczęśliwych ludzi którzy podnoszą nas i dodają otuchy.

10.  Pozytywne myśli. Jak już się pewnie zorientowałaś/zorientowałeś z poprzednich moich artykułów  masz ogromny wpływ na swoje życie, swoje zdrowie i w gruncie rzeczy twoje codzienne decyzje i wybory sprawiają że albo zmierzasz ku zdrowiu albo zmierzasz ku chorobie. I aby cieszyć się dobrym zdrowiem najlepiej zastosować wszystkie powyższe zalecenia w życiu codziennym. 

Jak dla mnie najważniejszą rzeczą w osiąganiu naszego zdrowia jet nasza głowa i nasze przekonania. Niestety z nasza głowa mamy odczynienia  24h/24h przez 365 dni w roku. Zatem tak naprawdę jesteśmy tym co myślimy że jesteśmy. I poprzez zmianę naszych przekonań możemy  kompletnie zmienić nasze życie  i zdrowie. 

Za czym poznałam Theta Healing® uzdrawiałam się już ponad 10 lat, korzystając z dieto terapia, suplementów, akupresury ect,.Jednak pomimo codziennych zdrowych pokarmów, ćwiczeń i masaży nadal cierpiałam na pewne schorzenia tj. nerwica, lęki, depresja czy chroniczne  bóle kręgosłupa. Potrzebowałam ćwiczyć codziennie by czuć się dobrze i by moje ciało rozluźniało się od codziennego stresu, jednak gdy wracałam do normalnego życia  i  gdy pojawiała się codzienność ból wracał a ja znowu cierpiałam.

Szukałam więc dalej i wciąż się pytałam  co jeszcze może mi pomóc odzyskać pełnię zdrowia? Zadawałam sobie codzienne pytania i w końcu na mojej drodze pojawiło się właśnie Theta Healing® które pomogło mi wyzdrowieć  całkowicie,.

Poprzez zminę przekonań i nauczenie się techniki samouzdrawiania pozbyłam się lęków, depresji i chronicznych przewlekłych bólów pleców. To dzięki tej metodzie odkryłam także,  że nasze myśli i przekonania mogą blokować nas w pełnym wyzdrowieniu. I to dzięki tej metodzie nauczyłam się, że można mieć korzyści z bycia chorą. To dzięki codziennej pracy ze sobą udało mi się całkowicie pozbyć swoich dolegliwości zdrowotnych.

Sprawdź  teraz testem ciała czy masz przekonanie:   

Mam wpływ na swoje zdrowie. 

Mam wpływ na swoje życie. 

Jeżeli masz te przekonania to super, gratuluje i wierzę że będziesz żyła i cieszyła się dobrym zdrowiem aż do końca swoich dni.

Jeżeli twój test ciała pokazał negatywną odpowiedz „ mam wpływ na swoje zdrowie i gibnęło cię do tyłu –  to najwyższy czas na zmianę tego przekinia. Bowiem jeśli będziesz w dalszej mierze nosił to przekonanie w sobie, jest duże prawdopodobieństwo  że nigdy w swoim życiu nie podejmiesz działań ukierunkowanych na poprawę stanu zdrowia, a jeśli nawet podejmiesz mogą to być jednorazowe zrywy które po kilku dniach lub kilku tygodniach opadną i sprowadzą cię na dobrze znaną drogę choroby. Brak odpowiedniego przekonania może także spowodować że będziesz powierzał swoje zdrowie w cudze ręce i ślepo wierzył że musi być tak jak jest i już kropka. 

Sprawdź teraz testem ciała czy masz te trzy kolejne przekonania.

Choroba jest uleczalna.

Choroba jest uleczalna – nie. 

Musze być chora/chory.

Jeżeli masz te  przekonania to możesz nigdy nie poznać stanu pełni zdrowia.  Warto w tedy nauczyć się pracy  przekonaniami aby w pełni odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem i życiem. dodam także że negatywne przekonania występują także w każdej innej sferze naszego życia :tj relacje i  finanse ect.  

Oczywiście przekonań może być więcej jednak by je odkryć trzeba znać technikę do ich odkrywania i aby się tej techniki nauczyć zapraszam cię już dzisiaj na kursy Theta Thealing® który odbędzie się już niebawem bo 17-19. 05 .2019 r.

 Możesz także umówić się na sesje indywidnulne aby pokazać ci w co naprawdę wierzy twoja podświadomość i jak sabotuje twoje przekonania dotyczące np. zdrowia i co tak naprawdę jest prawdziwą przyczyną twoich problemów zdrowotnych.

Serdecznie zapraszam

Liza Rina Kośny