Uncategorized

Jak nauczyć się miłości.

Każdy człowiek pragnie być kochanym, marzy o tym, by spotkać tę jedyną osobę, z która będzie dzielił swoje życie. Przy której poczuje się bezpiecznie, fantastycznie i spokojnie, która będzie go rozumieć, wpierać i szanować. Z którą wspólnie spędzony czas będzie zawsze ogromną przyjemnością.

Każdy marzy, o kimś, kto go pokocha, tak całkowicie i bezwarunkowo, mało kto spotyka. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego, choć tyle osób pragnie miłości, tak mało jej doświadcza? Dlaczego w naszych związkach, doświadczamy tyle cierpienia? Dlaczego tak trudno nam być razem, chociaż tak bardzo chcemy?

Aby spotkać miłość w drugim człowieku, trzeba najpierw odnaleźć miłość w sobie i stać się sam/sama dla siebie taka kochająca osobą. Trzeba nauczyć siebie kochać, wspierać, szanować i doceniać. Co jest bez odpowiednich narzędzi nie lada wyzwaniem.

Jednak to od pokochania siebie samej/samego zaczyna się prawdziwa zmiana. Nie da się bowiem kochać kogokolwiek, jeśli w nas brakuje miłość -„z pustego i Salomon nie naleje!”

Większość ludzi na tym świecie nie zaznała bezwarunkowej miłości, nigdy nie poznali oni czym jest prawdziwa miłość, nikt im tego nie pokazał. Kiedy byli małymi dziećmi, byli strofowani o wszystko, byli wychowywani zamiast kochani. Byli układani zamiast rozpieszczani. Nikt nie pozwolił im być sobą, szczęśliwymi, frywolnymi i beztroskimi dziećmi. Zamiast tego często słyszeli, jak trzeba się zachowywać, działać, co jest dobre a co złe. Za co mają się wstydzić i za co są karani. Niektórzy z nich byli nawet bici za swe zachowanie. Wiele ludzi, dorastało w domach gdzie była przemoc i strach na porządku dziennym. Gdzie na rządziła niepewność chwili. Weszli oni potem w dorosłe życie, bez umiejętności kochania, powielając schematy działania, które wynieśli z domu.

Tylko, to co masz w sobie, możesz dać innym, a to, co masz w sobie do siebie przyciągasz.
Tak działa ten wszechświat, on resoruję z emocjami przewodnimi w twoim życiu, zatem jeśli w twoim systemie jest strach i cierpienie, będziesz przyciągać do siebie sytuacje o tej samej wibracji i częstotliwości co jest w tobie.

Nie dziw się zatem, że partner sprawia ci ból i że robi to dokładnie tak samo, jak robił to twój ojciec czy matka.
Na poziomie podświadomym, jako istoty duchowe, żyjące w ludzkich ciałach, przyciągamy do siebie to, co sami mamy w sobie. Uczymy się poprzez doświadczenie i stwarzanie, aby się nauczyć tego, co jest nam potrzebne, i co postanowiliśmy się nauczyć, zaczyn zeszliśmy na ten świat i przyjęliśmy formę ciała. Jeśli nie będziesz miał odpowiedniego narzędzia do zakończenia lekcji, możesz się jej uczyć przez całe życie, wciąż spotykając partnerów, którzy odegrają rolę odpowiednie do twojego systemu przekonań. Którzy będą nam pokazywać, co mamy w sobie do uzdrowienia, będą naciskać te punkty, które są bardzo bolesne, czasami schowane głęboko, jednak oni na poziomie podświadomym wyczują nasze słabości, i przyjdą uzdrowić to, co ma być uzdrowione, po to, by cię z tego uwolnić. Możesz się z tym bujać tak przez całe życie lub po prostu zakończyć lekcję, którą się z tego doświadczania uczysz. Jeśli oczywiście wiesz jak. Kiedyś takie uczenie się lekcji zajmowało człowiekowi nawet całe życie. Dziś jesteś w stanie zakończyć jedną lekcję w krótką chwilę.

Aby doświadczyć zmiany, zawsze potrzebujesz się dowiedzieć czego się z tego uczysz, odkryć odpowiednie przekonania, które się utworzyły w danym temacie i przyciągają do ciebie jak magnes powtórki sytuacji-jak w filmie „Dzień Świstaka”. Potrzebujesz także odkryć korzyści z danej sytuacji. Kiedy nauczysz się tego robić poprawnie, dosłownie w jednej chwili możesz zakończyć swoje cierpienie, trudną sytuację, możesz doświadczyć natychmiastowego uzdrowienia, czy zmiany zachowania partnera. To wszystko jest możliwe, gdy potrafisz odkryć lekcje, jakie się uczysz z danych sytuacji.
Przestajesz wtedy obwiniać innych, przestajesz być ofiarą sytuacji czy przypadku, stajesz się panem/panią własnego losu. Gdyż wiesz, że wszystko sam/sama stworzyłaś, by się czegoś z tego nauczyć, więc sama/sam możesz to zmienić w każdej sytuację, dzięki czemu przestajesz cierpieć. Ta świadomość daje moc i energię do działania!

Tego wam dzisiaj życzę!
Liza